Prof. dr hab. inż.

Paweł Licznar

Poprzedni Następny

Dyrektor Badań i Rozwoju

Współzałożyciel Retencjapl. Twórca atlasu natężeń deszczów miarodajnych PANDa. Pomysłodawca platformy WaterFolder i projektu Water Folder Connect. (W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora naukowego projektu opracowania i wdrożenia Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów (PANDa). Od 2021 roku koordynuje prace naukowe w dofinansowanym przez NCBiR projekcie POIR.01.01.01-00-0119/21: WaterFolder Connect – zintegrowana platforma projektowania i modelowania systemów odwodnienia.) 

Profesor Belwederski i pełen pasji wykładowca.  Tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych uzyskał w 2019 roku.

To dzięki niemu poziom merytoryczny konferencji Stormwater Poland osiąga zawsze tak wysoki poziom, a setki projektantów maja możliwość szkolenia się na WaterFolder DAY. Integrator naszej branży i edukator najwyższej klasy.

Jeśli „o deszczach wiemy wszystko” to właśnie dzięki Pawłowi. A że pomysłów wciąż mu nie brakuje nasza branża na pewnie nie spocznie na laurach.

 

Wciąż nie traci nadziei, że przyszłe pokolenia (w tym jego czwórka dzieci) dostaną od nas także sporo dobrych rzeczy, a jedną z nich będzie umiejętność lepszego zarządzania deszczówką. Ot choćby z użyciem sztucznej inteligencji…

 

Publikacje eksperta

Powrót