Kim jesteśmy

Woda to jeden z najcenniejszych surowców.
Wierzymy, że dziś nikogo nie stać na jej trwonienie.

 

Kim jesteśmy?

Dlatego powołaliśmy spółkę RETENCJAPL: grupę ekspertów, która specjalizuje się w zarządzaniu wodami opadowymi i roztopowymi. Jesteśmy praktykami: zebraliśmy wieloletnie doświadczenie w branży gospodarki wodnej oraz ochrony środowiska. Mamy również dorobek badawczy: aktywnie tworzymy debatę naukową w naszym obszarze.

 

Dla kogo pracujemy?

Wśród naszych klientów są wszyscy, którzy gospodarują wodą: pracujemy z samorządami – od niewielkich gmin, przez średniej wielkości powiaty i największe polskie miasta. Wspieramy wiedzą i doradztwem sektor komercyjny w całej Polsce – wśród naszych realizacji są zarówno obiekty wielkopowierzchniowe (centra handlowe, parkingi, hotele, obiekty przemysłowe), jak i średnie oraz małe.

 

Co robimy?

Codziennie, w oparciu o najnowszą dostępną wiedzę i technologie, podejmujemy się wyzwań związanych z nowymi lub istniejącymi już inwestycjami, przygotowujemy ekspertyzy techniczne systemów kanalizacji deszczowej, określamy niezbędną pojemność zbiorników retencyjnych, tworzymy kompleksowe strategie zarządzania wodami opadowymi i roztopowymi.

 

Jak to robimy?

Doradzamy w procesie zarządzania wodami: od budowy kompleksowych strategii gospodarowania wodami opadowymi dla całych miast i gmin, przez dokumenty analityczne i raporty strategiczne, aż po rekomendacje techniczne w realizacji konkretnych inwestycji.

Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym Klientom w rozwiązywaniu problemów związanych z retencjonowaniem i gospodarowaniem wód opadowych i roztopowych – od ich rozpoznania po profesjonalną realizację.

 

Nasza misja

Dbając o najwyższe standardy, dostarczamy kompleksowe rozwiązania w obszarze wód opadowych.

 

Nasza wizja

Jesteśmy autorytetem w zakresie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi, który dzięki umiejętnie wykorzystanym zasobom intelektualnym i materialnym, dostarcza wartości wszystkim Interesariuszom.