WEBINARIUM Program FEnIKS – uzyskaj dofinansowanie na rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury!

Program FEnIKS – uzyskaj dofinansowanie na rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrania z webinarium dotyczącego Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).

 

Czekamy na pojawienie się nowego dofinansowania z Unii Europejskiej. Po dużym sukcesie dofinansowań na program „Adaptacja do zmian klimatu” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wiele samorządów wiąże nadzieje z następcą POIŚ, czyli FEnIKS’em. Konkursy z tego funduszu na lata 2021-2027 planowane są na drugą połowę tego roku. Już w pierwszym konkursie planowane środki na deszczówkę to 1 000 000 000 euro, zaś cały budżet wynosi aż 24 000 000 000 euro!

 

Wiemy, że wiele osób zastanawia się, na jakie produkty i w jaki sposób mogą uzyskać to dofinansowanie, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom!

 

W trakcie webinaru zostały poruszone następujące tematy:

 

  • Jak się dobrze przygotować, by mieć największe szanse na uzyskanie dofinansowania?
  • Jakie projekty mogą uzyskać finansowanie i czy finansowanie dotyczy wyłącznie deszczówki?
  • Czy każdy projekt powinien być poprzedzony modelowaniem hydrodynamicznym? · Jaka powinna być gotowość projektu?
  • Na jakie produkty Ecol-Unicon i dlaczego akurat na nie można uzyskać dofinansowanie?

 

O przygotowaniu technicznej części projektu i o tym, czym charakteryzuje się idealny projekt, który zdobędzie maksimum punktów w konkursie, opowiedział Jacek Zalewski, dyrektor w firmie RetencjaPL. Ponadto przedstawimy również rozwiązania Ecol-Unicon, takie jak system Bumerang Smart, zbiorniki retencyjne Hydrozone i być może inne, na które można uzyskać dofinansowanie z programu FEnIKS, o których opowiedziała Monika Kszczot, Menadżer Produktu.

 

Warto z wyprzedzeniem zaplanować działania, aby gdy już konkursy zostaną ogłoszone, szanse ich pozyskania były wysokie. A jest o co walczyć, FEnIKS to łącznie 24 mld zł, a wielkość maksymalnych dofinansowań wynosi 85%.

 

Zapraszamy do lektury naszego bloga – jak przygotować dobry projekt pod dofinansowanie z Funduszów Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) https://retencja.pl/blog/feniks/

 

Szerzej będziemy też mówić o temacie podczas konferencji Stormwater Poland 2023 w dniach 27-28.09.2023 – Program przedstawimy już w maju na stronie https://stormwaterpoland.com/

Powrót