WEBINARIUM Eksploatacja i inwentaryzacji systemu kanalizacji deszczowej, otwartej i zamkniętej w aplikacji GIShub.

Eksploatacja i inwentaryzacja systemu kanalizacji deszczowej, otwartej i zamkniętej w aplikacji GIShub.

 

Jacek Zalewski, Dyrektor Działu Realizacji Projektów w RetencjaPL po realizacji kilkunastu projektów w obszarze wód opadowych zauważa, że pojawia się problem inwentaryzacji.

Schemat projektów na ogół jest dość podobny: od zebrania danych, przez lokalny model opadów PANDa, modelowanie hydrodynamiczne, po koncepcję rozwiązań, mniej lub bardziej szczegółową, a czasem także projekt budowlany i wykonawczy z pozwoleniami.

 

Za każdym niemal razem gdzieś na początku rozmów z Zamawiającymi (tak przyjęło się nazywać Klientów/Inwestorów na projektach publicznych) pojawia się słowo „inwentaryzacja”. I to najczęściej w kontekście negatywnym: „Nie mamy inwentaryzacji”, „Bez szczegółowej inwentaryzacji nic nie zrobimy..”, „Inwentaryzacja tego całego majątku zabierze nam ze trzy lata..”. Czy rzeczywiście?

 

                                                                    

 

 

Zanim odpowiemy, ustalmy jednak o jaką inwentaryzację chodzi?”

 

A co z rotacją pracowników, z których już tylko najstarsi pamiętają, gdzie jest jaki kanał i które komory są połączone? Jak rozpocząć działania, aby nie wydać za wiele pieniędzy, ale też osiągnąć spodziewany rezultat i efektywnie zarządzać siecią, prowadzić remonty lub wdrożyć modelowanie hydrodynamiczne?

 

Czy do eksploatacji nadaje się QGIS, czy też warto pomyśleć o innej aplikacji, a jeśli, to czy musi ona być skomplikowana i kosztowna?

 

Nawiązując do powyższego cytatu chcemy poszukać odpowiedzi na proste potrzeby dotyczące eksploatacji i inwentaryzacji systemu kanalizacji deszczowej, otwartej i zamkniętej, ale też ogólnospławnej czy sanitarnej oraz naszej aplikacji GIShub, która doskonale wpisuje się w te potrzeby.

 

Powrót