WEBINARIUM Jak w praktyczny sposób zaplanować błękitno-zieloną infrastrukturę w naszych miastach i doprowadzić do jej realizacji?

Jak w praktyczny sposób zaplanować błękitno-zieloną infrastrukturę w naszych miastach i doprowadzić do jej realizacji?

 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrania z webinarium. Była to wyjątkowa okazja, aby poznać różnorodne i praktyczne aspekty związane z błękitno-zieloną infrastrukturą (BZI) – rozwiązaniem kluczowym dla zrównoważonego i ekologicznego rozwoju miast.

 

W trakcie webinaru  przedstawiliśmy czym właściwie jest zielono-niebieska infrastruktura, dlaczego jest ona tak ważna w miastach i jak zgodnie ze sztuką powinno się ją wdrażać. Omówimy takie rozwiązania jak zielone dachy, ogrody deszczowe, zbiorniki retencyjne, zbiorniki rozsączające, czy tereny zielone w mieście. Zaprezentowaliśmy aplikacje do doboru BZI, które wykonaliśmy tak, żeby były łatwym w użyciu narzędziem w planowaniu i projektowaniu rozwiązań dla zagospodarowania spływu powierzchniowego w miejscu jego powstawania. Dzięki aplikacji, możecie tworzyć spersonalizowane i optymalne rozwiązania, które skutecznie redukują ryzyko powodzi oraz przyczyniają się do poprawy jakości wód w mieście.

Kolejnym tematem do dyskusji była aplikacja GISHub, która stanowi wszechstronne wsparcie dla zarządców sieci kanalizacji deszczowej. Dzięki GISHubowi, możecie monitorować, analizować i optymalizować prace związane z funkcjonowaniem miejskich systemów odwodnienia.

 

Nasz webinar nie ograniczał się tylko do teorii – przedstawimy także katalogi promocyjne BZI. Wprowadzamy Was w świat inspiracji i kreatywnych rozwiązań, które zachęcą Was do tworzenia przestrzeni, w których wody opadowe znajdą swoje przemyślane miejsce. Dzięki temu, możemy stworzyć harmonijne i przyjazne dla środowiska miasta.

 

Dowiedzcie się, jak pozyskać środki na nasze innowacyjne produkty dzięki Giełdzie Miejskich Technologii. Przedstawimy Wam, jak zaangażować się w tę unikatową platformę, która pomaga znaleźć finansowanie dla projektów związanych np. z BZI, co pozwoli nam wspólnie pracować nad tworzeniem bardziej zrównoważonych i inteligentnych miast.

 

Powrót