IGWP zajęła się tematem deszczówki – wywiad z Panem Andrzejem Osińskim, przewodniczącym zespołu ds. wód opadowych i roztopowych, powołanego przez IGWP

Deszczówka, podobnie jak temat naliczanie opłat za jej odprowadzanie jest coraz częstszym tematem dyskusji. Szczególnie ostatnio, gdy Ministerstwo Środowiska ogłosiło planowane zmiany w podejściu do naliczania opłat za wodę deszczową. Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” również podjęła kroki w tym zakresie przygotowując dokument w tej sprawie.

O czynnościach podjętych przez IGWP opowiedział Andrzej Osiński- przewodniczący zespołu do spraw wód opadowych i roztopowych.

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” powołała zespół ds. wód opadowych i roztopowych, w obrębie którego wyłoniono trzy grupy: ds. legalistycznych i prawnych, ds. technicznych i eksploatacyjnych oraz ds. ekonomicznych.

Efektem prac zespołu będzie zeszyt, w którym znaleźć się mają m.in. informacje takie jak: informacje użyteczne dla eksploatatorów, standardy eksploatacyjne czy dane techniczne. Poruszone zostaną również kwestie retencji, na które Unia Europejska kładzie spory nacisk.

Więcej na stronie: http://portalkomunalny.pl/igwp-zajela-sie-sprawa-deszczowki-wywiad-wideo-331276/

Powrót