Komunikat Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.

Cały wczorajszy dzień i całą noc pracowały i pracują brygady Gdańskich Wód i zastępy Straży Pożarnej zabezpieczając zagrożone miejsca i monitorując stan wód i wysokość opadów w Gdańsku. W związku z sytuacją pogodową i nieustępującymi opadami deszczu zaistniało zagrożenie przelania Zbiornika Srebrniki i wystąpienia wód Potoku Strzyża.

W związku z nieustępującymi opadami deszczu istnieje duże zagrożenie przelania Zbiornika Srebrniki i wystąpienia wód Potoku Strzyża. Aktualnie woda stoi na poziomie przelewu awaryjnego.

Potok Strzyża zabezpieczamy przed wystąpieniem wód poprzez ustawiania zapór przeciwpowodziowych i worków wypełnionych piaskiem. Worki ustawione są także m.in. przy ul. Kartuskiej – Potok Siedlecki/Zbiornik Zabornia, rejon Dolnego Wrzeszcza Wajdeloty, Aldony, Orunia – przy ul. Równej, Srebrniki i będą ustawiane w miarę zgłaszanych potrzeb.

Zagrożone podtopieniem są zabudowania przy ul Słowackiego (stara Słowackiego) od ul. Srebrniki do skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego, okolice Starego Maneżu i Osiedle Garnizon, poniżej Aleja Żołnierzy Wyklętych, do skrzyżowania z Aleją Grunwaldzką, skrzyżowanie Alei Grunwaldzkiej i Żołnierzy Wyklętych oraz budynki przy tzw „wysepce” wzdłuż Alei Grunwaldzkiej w kierunku centrum.

IMG_20170726_160320

Zdjęcie: Parking na osiedlu Garnizon. 26.07.2017 r.

 

Patrole Policji i Straży Miejskiej ostrzegają mieszkańców zagrożonego obszaru. Jednostki Straży Pożarnej oraz brygady Gdańskich Wód i SNG działają na miejscu w celu ograniczenia ewentualnych skutków przelania Zbiornika Srebrniki i Potoku Strzyża .Wysłane zostały także komunikaty do mieszkańców w systemie SISMS, aktualne informacje publikowane są na Facebooku Miasta Gdańsk i stronie www.gdansk.pl

Podnosi się poziom wody na Zbiorniku Zabornia. Policja przygotowuje się do ewentualnego zamknięcia skrzyżowania Kartuska/Łostowicka.

Więcej na stronie: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/KOMUNIKATY-Zespolu-Zarzadzania-Kryzysowego-w-Gdansku,a,84243

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/KOMUNIKATY-Zespolu-Zarzadzania-Kryzysowego-w-Gdansku,a,84243

Powrót