Metropolitalny Climathon 2020. Maraton kreatywności o ochronie klimatu

Zapobieganie suszy w mieście, to temat przewodni tegorocznej edycji Climathonu, 24-godzinnego hackatonu klimatycznego, który EIT Climate-KIC współorganizuje z Górnośląska-Zagłębiowską Metropolią. W poniedziałek (19 października) rozpoczęły się zapisy na to wydarzenie, które potrwają do 5 listopada. Climathon 2020 odbędzie się 12-13 listopada i – ze względu na trwającą epidemię koronawirusa – zespoły będą pracować: w formie zdalnej. Najciekawsze rozwiązanie otrzyma nagrodę główną w wysokości 5 tysięcy złotych. Climathon nie jest adresowany tylko do programistów, ale do każdego, kto chciałby podzielić: się swoimi pomysłami na to, jak zwiększyć: dbałość: o otaczające nas środowisko.

 

Ideą Climathonu jest wspólne opracowanie rozwiązań odpowiadających na konkretne wyzwania klimatyczne w danym miejscu, w trakcie eventów trwających 24 godziny, które odbędą się jednocześnie w ponad 100 miastach z całego świata z 4 7 państw. Metropolitalna edycja jest w tym roku organizowana pod hasłem przewodnim: ,,Metropolia w dobie ocieplenia klimatu – retencja wody i zapobieganie suszy”.

 

W poniedziałek (19 października) rozpoczęła się rejestracja na to wydarzenie, w którym weźmie udział 50 uczestników, pracujących w maksymalnie 5-osobowych zespołach. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.climathon.pl.

 

 

 

Powrót