Nowe Prawo wodne czekają kolejne poprawki. Opłaty za wodę takie same jak w 2016 r.

Z informacji w Rządowym Centrum Legislacji wynika, że Rada Ministrów musi nanieść poprawki do nowego Prawa wodnego, które potem czeka przeprawa przez Sejm. Zmieni się m.in. zapis o podwyżkach opłat za wodę, które zablokowała premier Beata Szydło.

 20070907_sejm_rp_100B5000-690x517

W czwartek, 9 listopada na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się wyciąg z protokołu ustaleń nr 38/2016 posiedzenia Rady Ministrów w dniu 18 października 2016 r.

Publikacja nie wnosi właściwie żadnych nowych bądź przełomowych informacji w sprawie nowego Prawa wodnego. W protokole czytamy, że ministrowie chcą wprowadzić poprawki, przekazać do akceptacji pozostałym członkom Rady i następnie oddać do prac Sejmu.

W świetle pkt 4. ppkt 1. dokumentu, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy Prawo wodne z autopoprawkami oraz zgłoszonymi w toku posiedzenia uwagami.

Protokół jednocześnie potwierdził, że stawki opłat środowiskowych za pobór wody pozostaną na poziomie roku 2016. O tym fakcie poinformował w październiku Rafał Bochenek, rzecznik rządu. – Zgodnie z osobistą decyzją pani premier nie będzie żadnych podwyżek opłat za wodę, obowiązywać będą takie same opłaty jak w 2016 r. – zarówno te dotyczące przedsiębiorców, jak i konsumentów – powiedział PAP Rafał Bochenek po październikowym posiedzeniu Rady Ministrów. Jednak do tej pory żaden dokument nie zaktualizował ustawy o taki zapis.

Więcej na stronie: http://portalkomunalny.pl/ministrowie-ponownie-rozpatrza-nowe-prawo-wodne-337500/

Powrót