Wszystko o metodach zagospodarowania osadów ściekowych

DSC7617-Copy-690x457

W środę w Bydgoszczy zakończyła się dwudniowa (7-8 czerwca 2016 r.) konferencja organizowana przez firmę Abrys „Metody zagospodarowania osadów ściekowych”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, natomiast partnerem branżowym zostało Stowarzyszenie Wodociągów Kujaw i Pomorza.

Pierwszego dnia konferencji odbył się panel dyskusyjny poświęcony przetwarzaniu osadów ściekowych oraz aż trzy sesje tematyczne. W pierwszej z nich, dedykowanej prawnym i finansowym aspektom zagospodarowania  osadów ściekowych, uczestnicy mieli okazję wysłuchać prof. Sadeckiej i mec. Macieja Szambelańczyka w ich wystąpieniach dotyczących aspektów prawnych związanych z zagospodarowaniem osadów. Z kolei kryteria dofinansowania projektów gospodarki wod-kan w ramach PROW omówił dr inż. Tomasz Warężak.

Praktyczne problemy eksploatacyjne przy zagospodarowaniu osadów ściekowych to z kolei zagadnienie, które dominowało w sesji drugiej. Wystąpił w niej m.in. Piotr Kopek, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” z Bełchatowa, który eksploatację instalacji hybrydowej omówił na przykładzie problemów, z jakimi boryka się reprezentowana przez niego spółka.

Więcej na stronie: http://portalkomunalny.pl/o-metodach-zagospodarowania-osadow-sciekowych-332788/

Powrót