Pozwólmy rosnąć drzewom – czyli o znaczeniu zieleni w miastach

Dla miast woda deszczowa od dawna stanowi wyzwanie, z którym należy się zmierzyć. Urbanizacja, coraz bardziej skomplikowana infrastruktura oraz rosnący ruch uliczny, a także uszczelnianie powierzchni sprawiły, że wiele miast stanęło przed wielkim wyzwaniem zagospodarowania wody deszczowej: jak ją odprowadzić w najszybszy możliwy sposób?

 

Rosnące temperatury i występujące w miastach wyspy ciepła wzmagają poczucie, że należy podjąć jak najszybsze działania: powodują one bowiem, że warunki życia w miastach, stają się jeszcze bardziej niekomfortowe. Ekstremalne zjawiska pogodowe następują po sobie w szybkim tempie, okresy upałów i suszy przerywane są ulewnymi deszczami, a nawet powodziami. Miasta zmagają się bardziej niż kiedykolwiek z ekstremalnymi ilościami wody deszczowej.

 

Wavin, jako ekspert w zarzadzaniu wodą deszczową jest twórcą wielu inteligentnych rozwiązań tych problemów, łącząc często wiele sposobów w jedno efektywne narzędzie. Ciekawym wyzwaniem jest rozwiązywanie problemów z odprowadzaniem wody deszczowej przy jednoczesnym tworzeniu większej ilości miejsc z przyjazną temperaturą, świeżym powietrzem, a także dodawaniem charakteru zabetonowanym miastom.

 

Powrót