Rozwój firmy oraz nowa filia w Krakowie

Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce nasza firma otworzy nową filię w Krakowie. To już nasze trzecie biuro w Polsce. Otwarcie kolejnego oddziału związane jest z dynamicznym rozwojem firmy oraz jej struktur, a także jej szerokim zasięgiem działania.

 

Do naszego zespołu dołączył również Jacek Zalewski, który obejmie stanowisko Dyrektora Działu Realizacji Projektów.

 

Jacek jest inżynierem środowiska, ukończył Politechnikę Krakowską. Przez ostatnie kilkanaście lat pracował w firmie Ove Arup & Partners: z początku 3 lata w zespole Inżyniera Kontraktu na budowie oczyszczalni ścieków Płaszów II w Krakowie, a następnie w zespole wodnym firmy, któremu przez wiele lat szefował. Ostatnie kilka lat był również dyrektorem krakowskiego biura tej firmy, zajmując się nie tylko projektami „wodnymi”, ale także projektami obiektów kubaturowych i inżynierii lądowej. Jego szczególną pasją są złożone projekty infrastrukturalne, w których konieczne jest równoważenie korzyści społecznych i ekonomicznych z ich oddziaływaniem na środowisko. Kierował projektami rozbudowy systemu oczyszczania ścieków na Podhalu, zapory wodnej na Wiśle, ochrony przeciwpowodziowej Wrocławia, przygotowywał programy ochrony przed powodzią i mapowania zasięgów zalewów dla kilku dużych rzek w Polsce i projekty rewitalizacji rzek. Brał udział w przygotowaniu i pozyskaniu dofinansowania dla różnych projektów także w naszej okolicy: mariny przy molo w Sopocie, czy projektów w Redzie, Rumii i Wejherowie.

 

W ostatnich latach skupiając się na zarządzaniu wodami opadowymi w miastach i odporności miast na zmiany klimatu prowadził projekt modelowania kanalizacji i przygotowania koncepcji dla inwestycji MWIK w Bydgoszczy, gdzie budowane ma być ponad 60 zbiorników retencyjnych i przebudowywana kanalizacja deszczowa. Zarówno ten projekt jak i Strategię Gospodarowania Wodami Opadowymi w Poznaniu przygotowywał z nami, pracując jeszcze w Ove Arup & Partners. Wspólna praca zaowocowała tym, że Jacek zdecydował się dołączyć do naszego zespołu. Będzie rozwijał biuro Retencja.pl w Krakowie, które mamy nadzieję ruszy pełną parą w początku marca.

 

W naszej firmie Jacek Zalewski będzie prowadził Dział Realizacji Projektów. Wniesie do firmy obok entuzjazmu i pasji z jaką zajmuje się projektami „wodnymi” doświadczenie międzynarodowe i doświadczenie z prowadzenia dużych projektów wielodyscyplinarnych, współfinansowanych przez Unię Europejską, czy Bank Światowy, a także znajomość zagadnień projektowania i doradztwa dla klientów prywatnych, ale przede wszystkim jednostek samorządu w miastach i dla firm wodociągowych. Jacek był wielokrotnie prelegentem na organizowanych przez nas konferencjach Stormwater Poland oraz Bydgoska Retencja +2050. Na naszej stronie możecie zapoznać się z jego prezentacją „Doradztwo techniczne w wodach opadowych”, która na pewno wiele o pomysłach i kierunku działania Jacka powie.

 

Trzymamy kciuki za realizację naszych wspólnych zamierzeń i witamy Jacka gorąco w naszym gronie!

 

 

Powrót