Serdecznie zapraszamy na XI Konferencję „Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne”

400x400-wody-opadowe

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na XI Konferencję „Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne” organizowaną przez firmę Abrys.

Odbędzie się ona w dniach 19 – 20 kwietnia bieżącego roku w Toruniu.

Podczas konferencji zostaną poruszone między innymi takie tematy jak:

  • Pozyskiwanie danych o funkcjonowaniu istniejących systemów (monitoring), danych o zagospodarowaniu terenu, danych hydrologicznych i hydraulicznych oraz oceny stanu technicznego infrastruktury.
  • Finansowanie systemów kanalizacyjnych
  • Innowacyjne technologie z zakresu gospodarowania, oczyszczania i regulacji przepływu ścieków opadowych

Uczestnicy tegorocznej konferencji będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych, wartościowych panelach dyskusyjnych. Jednym z nich jest między innymi panel zatytułowany „Problemy z deszczówką. Jak długo jeszcze?”.

Pobieranie opłat za odprowadzanie wód opadowych do ścieków i kanalizacji wywołuje w Polsce wiele kontrowersji i dyskusji. Ministerstwo Środowiska zapowiedziało nowe podejście do kwestii naliczania opłat za wody opadowe. Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” przygotowała swój projekt nowelizacji ustawy o z.z.w.w.i.z.o.ś. w zakresie gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi, opracowany przez zespół powołany w Izbie. Kiedy zacznie działać ISOK?

Paneliści poruszą podczas spotkania te oraz inne tematy związane z wodami opadowymi, a także przybliżą aspekty techniczne i ekonomiczne związane z poborem opłat za deszczówkę, a w trakcie panelu dyskusyjnego będzie można je omówić oraz skomentować.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, administracji publicznej oraz firm związanych z gospodarką wodno-ściekową.

Pobierz program konferencji: tutaj

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:

http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/

 

Powrót