Udział w konferencji Current Issues in Water Supply and Sewage w Chorwacji

W dniach 23-27 października na wyspie Brač w Chorwacji odbyła się międzynarodowa konferencja Current issues in water supply and sewage. To coroczne spotkanie ekspertów z Europy Środkowej i Południowej, którzy zajmują się zaopatrzeniem w wodę i oczyszczaniem ścieków. To jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z gospodarką wodną w tej części Europy zrzeszające co roku ok 700 uczestników, którzy mogą wymienić się wiedzą i doświadczeniami.

 

Podczas konferencji nasz Ekspert Andrzej Osiński wygłosił interesującą prezentację pt. „Problems in the preparation and implementation of EU projects: experience from Poland”, w której przedstawione zostały polskie doświadczenia związane z problemami w przygotowaniu i realizacji projektów unijnych.

 

W wystąpieniu poruszone zostały wątki takie jak: ogólna sytuacja w Polsce, wpływ inwestycji na eksploatację i utrzymanie, czy digitalizacja i jej znaczenie w zarządzaniu. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i dowodami uznania ze stron oficjeli i uczestników.

 

Powrót