WaterFolder Day – cieszymy się z sukcesu I edycji!

WaterFolder Day wyrósł z potrzeby rewolucjonizowania branży wodno-kanalizacyjnej, którą, jako Reteancja PL, mocno dostrzegamy. Chcemy dążyć do tego, by środowisko projektantów dzieliło się wiedzą oraz korzystało z nowoczesnych narzędzi i dorobku technologicznego, który w świecie projektowania wod.-kan. jest już bardzo bogaty. Przykładem na to jest, choćby, nasza platforma WaterFolder, z której aktywnie korzysta ponad 5500 użytkowników.

27 września, w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, spotkało się 450 projektantów z całej Polski. Ta niesamowita frekwencja utwierdziła nas w przekonaniu, że ta potrzeba to nie nasz wymysł.

Na uczestników czekał bogaty program – na 5 salach jednocześnie odbywały się warsztaty, prelekcje i szkolenia, m.in. z zakresu zielono-niebieskiej infrastruktury, projektowania odwodnień czy zastosowania nowoczesnych narzędzi w projektowaniu.

Prezentowane były najnowsze produkty takich firm, jak Innovyze by Autodesk, Scalgo czy Fluidit. Wysłuchaliśmy, praktyków z dużym doświadczeniem – p. Renata Renata Woźniak-Vecchie opowiedziała m.in. o pozwoleniach wodnoprawnych i warunkach technicznych, a p. Tomasz Glixelli pokazał, na co zwrócić uwagę projektując odwodnienia.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się także prezentacja p. Lucyny Osuch-Chacińskiej, która przedstawiła przepisy prawne zawarte w ustawie o prawie wodnym. Prezentowane były także kalkulatory doboru oraz zasady działania platformy WaterFolder.

Program uatrakcyjniła wizyta studyjna do zakładu produkcyjnego rur GRP w Dąbrowie Górniczej oraz wycieczka na katowicki Nikiszowiec. Wieczorem odbył się networking w katowickim klubie Scena 54.

Uczestnicy, dzieląc się z nami swoimi wrażeniami po pierwszej edycji, zwracali uwagę na wysoki poziom merytoryczny szkoleń i warsztatów. Cieszy nas bardzo, że wniosek jest wspólny: WaterFolder Day to wydarzenie potrzebne i ważne.

Bardzo dziękujemy wszystkim Partnerom za zaangażowanie oraz uczestnikom za aktywny udział.

Następna edycja WaterFolder Day planowana jest na marzec 2023, w Trójmieście – zapraszamy już dziś do śledzenia strony wydarzenia: day.waterfolder.com

Powrót