Wavin wprowadza dobrowolną Deklarację Środowiskową Wyrobu (EPD)

 

Należąca do grupy Orbia spółka Wavin, działająca w sektorze budowlanym i infrastrukturalnym, wprowadza dobrowolną Deklarację Środowiskową Wyrobu (EPD – Environmental Product Declaration) dla swoich produktów obecnych na rynku europejskim.

 

Deklaracje EPD – bazujące na zweryfikowanych, zewnętrznych ocenach – w przejrzysty sposób odwzorowują procesy produkcyjne pod kątem ich wpływu na środowisko i zawierają szczegółowe informacje, które opisują oddziaływanie produktu na środowisko podczas jego całego cyklu życia (LCA – Life Cycle Assessment). Deklaracje EPD umożliwiają projektantom budynków, planistom, wykonawcom i deweloperom wybór produktów i rozwiązań bardziej zrównoważonych pod kątem oddziaływania środowiskowego.

„Dostarczanie szczegółowych informacji środowiskowych dla każdego produktu marki Wavin stanowi ważny kamień milowy we wdrażaniu zrównoważonego łańcucha rozwiązań dla europejskiego sektora budowlanego” – twierdzi Anneleen Veldhuizen, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Wavin EMEA, i dodaje: „Ocena cyklu życia (LCA) i Deklaracja Środowiskowa Wyrobu (EPD) zapewniają naszym procesom produkcyjnym przejrzystość oraz umożliwiają naszym klientom oszacowanie wpływu na środowisko ich inwestycji budowlanych. Dzięki deklaracjom EPD wspieramy klientów w wyborze najlepszych produktów, aby ich projekty miały jak najniższy ślad środowiskowy.

Wavin – jako globalny gracz – chce pozytywnie zmieniać rzeczywistość i stać się światowym liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju. Poprzez monitorowanie i mierzenie emisji, a także informowanie o oddziaływaniu procesów produkcyjnych (w oparciu o oceny cyklu życia (LCA) i deklaracje EPD), firma nieustannie ulepsza swoje produkty i łańcuchy dostaw, dzięki czemu przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

„Nasza podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju jest mocno zaawansowana. Posiadanie lepszego wglądu w rzeczywisty wpływ obecnych na całym świecie produktów Wavin pomaga nam oceniać i optymalizować proces produkcyjny i łańcuchy dostaw. Dzięki temu nasi odbiorcy i użytkownicy otrzymują bardziej zrównoważone, czyste, wysokoprzetworzone produkty i rozwiązania” – wskazuje Veldhuizen.

Dostępne obecnie Deklaracje Środowiskowe Wyrobów (EPD) obejmują większą część europejskiego portfolio Wavin. Deklaracje EPD pozostałych produktów powstaną do końca roku.

 

——-
O grupie Orbia

Orbia kieruje się wspólnym celem – poprawą poziomu życia na całym świecie. Firma działa w sektorach: rozwiązań polimerowych (Vestolit i Alphagary), budowlanym i infrastrukturalnym (Wavin), w rolnictwie precyzyjnym (Netafim), w sektorze rozwiązań dla łączności (Dura-Line) oraz w produkcji i dostawie produktów fluorowych (Koura). Pięć grup biznesowych Orbia koncentruje się na wspólnych celach: zwiększaniu dobrostanu ludzi i rozwiązaniach służących zachowaniu ich zdrowia, przygotowywaniu miast do wyzwań przyszłości i unowocześnianiu budownictwa, wspieraniu zaopatrzenia w żywność i wodę, zapewnianiu społecznościom dostępu do informacji oraz przyspieszaniu przejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym za pomocą podstawowych i zaawansowanych materiałów, produktów specjalistycznych i innowacyjnych rozwiązań.

Orbia zatrudnia ponad 23 tys. pracowników na całym świecie, prowadzi działalność handlową w ponad 110 i działalność operacyjną w ponad 50 krajach, z międzynarodowymi siedzibami w: Bostonie, Meksyku, Amsterdamie i Tel Awiwie.

W 2021 roku firma wygenerowała przychody na poziomie 8,8 mld USD.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową: www.orbia.com.

 

O Wavin

Wavin należy do grupy Orbia i jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla światowego przemysłu budowlano-infrastrukturalnego. Firma, dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w rozwijaniu swoich produktów, przyczynia się do polepszenia funkcjonowania ludzi na całym świecie – poprzez budowę zdrowego, zrównoważonego środowiska do życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę zaopatrzenia w wodę, zapewnienie dostępu do urządzeń sanitarnych, tworzenie miast odpornych na zmiany klimatu, czy też projektowanie wygodnych przestrzeni mieszkalnych, Wavin współpracuje z jednostkami samorządowymi, inwestorami, projektantami i wykonawcami, aby wspierać społeczności, budownictwo i infrastrukturę w przygotowywaniu się do wyzwań przyszłości.

Wavin zatrudnia ponad 12 tys. pracowników w około 65 zakładach produkcyjnych na całym świecie, obsługując ponad 80 krajów za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży i dystrybucji.

Powrót