Wykorzystanie wody deszczowej w ogrodzie – Biedrusko.

Właściciel mieszkania w budynku szeregowym zdecydował się na wykorzystanie wody deszczowej w ogrodzie. Zgłosił się w tej sprawie do specjalistów – firmy MPI s.c.

Po ustaleniu oczekiwań klienta przygotowano ofertę rozwiązania. Po zaakceptowaniu przez inwestora podjęto współpracę z wykonawcą, który przy nadzorze ze strony firmy MPI s.c. przystąpił do wykonania instalacji. Poniżej przedstawiamy krótkie sprawozdanie z realizacji.

IMG_20160804_144559

Woda deszczowa zbierana za pomocą systemu rynnowego, przepływająca przez osadniki podrynnowe trafia do płaskiego zbiornika podziemnego F-Line o pojemności 3000 litrów. Na wlocie do zbiornika zainstalowano filtr koszowy wychwytujący pozostałe w wodzie zanieczyszczenia. Zbiornik został wyposażony w rurę wznoszącą VS 20 oraz pokrywę TwinCover.

IMG_20160825_102502

Pokrywa posiada zintegrowany punkt poboru wody wyposażony w szybkozłączkę umożliwiającą błyskawiczne podłączenie węża ogrodowego i użytkowanie wody zgromadzonej w zbiorniku. Na dnie zbiornika znajduje się pompa automatyczna X-AJE 120 P, która została sprzężona z poborem wody w pokrywie. Pompa załącza się za każdym razem gdy następuje przepływ wody z węża.

Nadmiar wody ze zbiornika, powstający przy obfitych opadach deszczu jest kierowany do układu rozsączającego złożonego z kilku tuneli rozsączających Draintunel 270 obsypanych żwirem oraz przykrytych geowłókniną. Geowłóknina zabezpiecza tunele i otaczający ją żwir przed dostawaniem się drobnych cząstek gruntu i zatykaniem porów umożliwiających rozsączanie.

IMG_20160825_115239

W razie gdyby w zbiorniku zabrakło wody deszczowej, na skutek długotrwałego braku opadów, zbiornik dopełniany jest za pomocą zestawu uzupełniającego ECO ¾” do zbiorników płaskich. Zestaw wyposażony jest w elektrozawór sterowany czujnikiem poziomu o małym skoku. Dzięki temu do zbiornika trafia tylko niewielka ilość wody na bieżące potrzeby.

Dzięki zastosowaniu systemu wykorzystania wody deszczowej, inwestor może cieszyć się bujną zielenią w ogrodzie, chroniąc środowisko oraz własną kieszeń, dzięki zmniejszeniu zużycia wody wodociągowej.

Powrót