Nasze wystąpienie podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Za radością informujemy, że nasza firma została zakwalifikowana do zorganizowania wydarzenia pobocznego podczas 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), która odbędzie się w dniach 3-14 grudnia w Katowicach.

 

 

 

 

Temat naszego wystąpienia to: Climate Proofing Strategies i odbędzie się ono 3 grudnia w godz. 12:30-14:00 w pawilonie Unii Europejskiej.

 

Sesja ta stanowić będzie platformę do demonstrowania różnych strategii i możliwości ochrony klimatu. Eksperci z różnych dziedzin przedstawiają przegląd prowadzonych badań i bieżących inicjatyw dotyczących obecnych i przyszłych warunków opadowych, a także prognoz sezonowych. Zostaną zaprezentowane również przykłady praktycznej ochrony klimatu w oparciu o wyniki projektu Polskiego Atlasu Natężeń Deszczu (PANDa).

 

Szczegółowy program wystąpień znajduje się TUTAJ.

 

 

O szczycie klimatycznym

Jednym z najważniejszych zadań 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) będzie wypracowanie i przyjęcie pakietu decyzji zapewniających pełne wdrożenie porozumienia paryskiego, zgodnie z decyzjami, które zapadły w Paryżu (COP21) i Marrakeszu (CMA1.1).

 

Polska prezydencja podczas szczytu klimatycznego w 2018 r. planuje skupić swój przekaz na 3 kluczowych tematach:

  • Technologia – rozwój przyjaznych klimatowi nowoczesnych rozwiązań, takich, jak m.in. elektromobilność,
  • Człowiek – czyli solidarna i sprawiedliwa transformacja społeczno-gospodarcza regionów przemysłowych,
  • Przyroda – m.in. wspomaganie dążenia do neutralności klimatycznej dzięki pochłanianiu CO2 przez lasy i grunty, czy poprzez zarządzanie gospodarką wodną.*

 

 

Więcej na stronach:

COP24 Katowice

Ministerstwo Środowiska

European Commission

 

 

 

*źródło: http://cop24.gov.pl/pl/prezydencja/

 

 

 

Powrót