Zalewane ulice Gdyni Obłuże zmorą mieszkańców

Po większych opadach wybija studzienki na zjeździe z ul. Kwiatkowskiego na ul. Unruga w Gdyni, a ścieki zalewają ulicę oraz przyległe tereny – alarmują mieszkańcy. – To nie przez nas, ale będziemy starali się wspólnie z pracownikami ZDiZ sytuacji jak najszybciej zaradzić – odpowiadają przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni.
 1641018-Mieszkancy-twierdza-ze-problem-powtarza-sie-po-kazdej-ulewie-To-zdjecia-z-koncowki-lipca
Źródło: Trojmiasto.pl

O sprawie poinformowali nas mieszkańcy jednego z okolicznych budynków. Z ich relacji wynika, że problem powraca po większych opadach i powinien być doskonale znany służbom odpowiedzialnym za stan kanalizacji sanitarnej w mieście.

– Nasze zgłoszenia mejlowe w 2015 roku zostały zignorowane. Były kolejne burze, które doprowadzały do ponownych podtopień ściekami skrzyżowania na Unruga. Mimo zgłoszeń – tym razem telefonicznych – w dalszym ciągu PEWiK nic nie robił. Przez ten czas zjazd na ulicę Unruga został zniszczony, a odór ścieków unosił się nad centrum Obłuża. W 2015 roku wybijała jedna studzienka, dzisiaj już trzy – relacjonują mieszkańcy jednego z budynków, pokazujący zdjęcia dokumentujące podtopienia po jednej z lipcowych ulew.

1641019-Mieszkancy-twierdza-ze-problem-powtarza-sie-po-kazdej-ulewie-To-zdjecia-z-koncowki-lipca

Źródło: Trojmiasto.pl

 

PEWiK: stan sieci sanitarnej jest dobry

Sytuacją postanowiliśmy jeszcze raz zainteresować pracowników PEWiK-u. Usłyszeliśmy, że zarówno zgłoszenie sprzed roku, jak i ostatnie, nie pozostało bez reakcji. W obydwu przypadkach na miejscu pojawili się odpowiedzialni za stan kanalizacji sanitarnej, badając okoliczności wylewania wody na ulice.

1641021-Mieszkancy-twierdza-ze-problem-powtarza-sie-po-kazdej-ulewie-To-zdjecia-z-koncowki-lipca

Źródło: Trojmiasto.pl

Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, stwierdzono, że kanalizacja sanitarna oraz studnie rewizyjne są w tym miejscu w odpowiednim stanie technicznym, więc winnych trzeba szukać gdzie indziej.

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z: Trójmiasto.pl

Więcej na stronie: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zalewane-ulice-Obluza-zmora-mieszkancow-n104273.html#

Powrót