Zazielenianie współczesnych miast. Stan obecny, problemy i możliwości wdrażania Zielonej Infrastruktury we współczesnych miastach ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian

Retencjapl została patronem branżowym międzynarodowej konferencji „Zazielenianie współczesnych miast. Stan obecny, problemy i możliwości wdrażania Zielonej Infrastruktury we współczesnych miastach ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian” organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone”.

Konferencja odbędzie się 18–19.04.2024 w Warszawie i on-line.

W programie m.in. wykład Laury Gatti, współautorki Bosco Verticale w Mediolanie (Włochy) oraz badacza miast Dhiru A. Thadaniego (USA).

Retencjapl reprezentowana będzie przez Adama Stępkowskiego, który opowie o tym Jak ułatwić projektowanie zielono-błękitnej infrastruktury w miastach.

Adam przedstawi w jaki sposób w firmie Retencjapl mierzymy się z wyzwaniami w zakresie projektowania i promowania rozwiązań zielono-niebieskiej infrastruktury (BZI) w przestrzeni miejskiej. Omówione zostaną motywacje stojące za stworzeniem rozwiązań ułatwiających dobór BZI przez stworzenie nowoczesnych narzędzi technicznych. Celem jest pokazanie, jak proste i intuicyjne metody mogą przyczynić się do popularyzacji i implementacji zrównoważonych rozwiązań w projektowaniu współczesnej przestrzeni miejskiej.

Celem konferencji jest przedstawienie:

  • Dobrych wzorów – najlepszych przykładów zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury na różnych kontynentach;
  • Aktualnie prowadzonych badań naukowych;
  • Programów wspierających propagowanie i wdrażanie zielonej infrastruktury;
  • Najnowszych technologii w zakresie zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury.

Zapraszamy do udziału:

Rejestracja

 

Powrót