Przełom miesięcy: kwiecień / maj to moment znaczący dla projektu PANDa.
Zgodnie z harmonogramem w kwietniu zakończyliśmy współpracę z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytutem Badawczym. W terminie otrzymaliśmy ostatnie opracowanie oraz raporty. Dnia 11 maja w ośrodku głównym IMGW-PIB w Warszawie, odbyło się seminarium zamykające projekt PANDa.
Na seminarium zostały zaprezentowane trzy referaty opisujące całość zadań jakie zostały przeprowadzone w ramach II etapu projektu:
- Referat l: Maksima fazowe natężeń deszczów i ich weryfikacja – IMGW-PIB
- Referat Il: Modele fizykalne typu IDF – RETENCJAPL
- Referat III: Modele probabilistyczne typu DDF – RETENCJAPL
W seminarium wzięło udział łącznie 21 osób reprezentujących IMGW-PIB, RETENCJAPL Sp. z o.o., Politechnikę Krakowską, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Wrocławską i Politechnikę Warszawską.
Na spotkaniu dyskutowano między innymi o przeprowadzonej trzyetapowej weryfikacji danych, szczególnie w odniesieniu do danych radarowych, jak również o wybranych do analiz rozkładach.
Wraz z dniem 1 maja rozpoczął się III etap realizacji projektu PANDa (w ramach prac rozwojowych), którego efektem końcowym ma być:
Atlas opadowy zdefiniowany jako model opadowy wysokości opadów maksymalnych wraz z zestawem jego lokalnych parametrów zidentyfikowanych dla wszystkich miast w Polsce oraz obszarów rastra powstałego po nałożeniu regularnej siatki kwadratowej o jednostkowej powierzchni.
III etap to także powiększenie zespołu realizującego projekt PANDa.
Zgodnie z harmonogramem projektu od 2 maja dołączyli do naszego zespołu:
- Architekt systemowy
- 2 Projektantów Programistów
- Specjalista ds. rozwoju i wdrażania nowych produktów
Do pełnego składu brakuje nam już tylko jednej osoby: trzeciego Projektanta Programisty
Do najważniejszych działań zespołu programistów należy budowa cyfrowej platformy Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów PANDa.